VII Regionalny Turniej Bocci „Sport dla każdego” z okazji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych miał miejsce  czerwca 2019  po raz siódmy.  Rozgrywki bocci – gry paraolimpijskiej – Regionalny Turnieju Bocci odbyły się z okazji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych zorganizowany przez Stowarzyszenie “A Tacy Sami”.

 

Turniej otrzymał dotację z Urzędu Marszałkowskiego ze środków PEFRON. Głównym partnerem turnieju była firma LIBRAM oraz Jelenia Piast z Jeleniej Góry, Zagłębie Lubin, Deko-bau z Lubina,TPD- Koło przy SP Nr 8, Zespół Szkół nr 1 w Lubinie, ZSiPO w Lubinie, Hufiec ZHP Lubin. Puchary ufundowane zostały przez Gminę Miejską Lubin.

Celem głównym turnieju było popularyzowanie gry Boccia jako formy aktywności ruchowej, integracja, kształtowanie postaw sportowej rywalizacji oraz akceptacja i budowanie szacunku dla osób niepełnosprawnych.

W tym roku w turnieju uczestniczyły drużyny z 6 powiatów: legnickiego, jaworskiego, wrocławskiego, średzkiego, polkowickiego i dwie drużyny lubińskiego. Wszystkie drużyny godnie reprezentowały swoje placówki, włożyły wiele wysiłku w rywalizację. Sprawiło to uczestnikom dużo radości i satysfakcji, turniej odbył się w miłej i przyjaznej atmosferze
a zawodników motywował Krecik i Krecikowa Zagłębia.

Imprezę zaszczycili swoją obecnością znakomici goście m.in. w imieniu Starosty Lubińskiego obecny był Henryk Rusewicz i Alicja Jakubowska również Agnieszka Kubica- Radek,  Mariusz Gromek,  Danuta Wantuła,  Dariusz Tomaszewski, Aneta Chałupa oraz  Beata Gretkierewicz i  Leon Formago. Turniej wraz z oprawą nie byłby możliwy bez ogromnego zaangażowania i wsparcia wielu ludzi, członków stowarzyszenia, społeczności lokalnej oraz całej rzeszy naszych przyjaciół. Nie sposób wymienić wszystkich z imienia i nazwiska wraz z zasługami , za które chcielibyśmy podziękować – mówi Ewa Niedbalska, ze Stowarzyszenia “A tacy sami”.

Wyniki turnieju:
I miejsce – „Orlęta” – powiat lubiński
II miejsce – „Stokrotki” – powiat legnicki
III miejsce- „A Tacy Sami” – powiat lubiński
Kolejne miejsca to:
IV miejsce – „Wędrownicy” – powiat jaworski
V miejsce – „Leśne włóczęgi” – powiat wrocławski
VI miejsce – „Dreptaki” – powiat średzki
VII miejsce „Szklarkowe Boccie” – powiat polkowicki

Nad bezpieczeństwem zawodników czuwała  pielęgniarka z Lubmedu oraz harcerze z Komendy Hufca ZHP Lubin. Nad wynikami czuwał zespół sędziowski w składzie: sędzia główny Aldona Karlak oraz Marzena Mandziak i Małgorzata Dereń.

inf/fot. ZSiPO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę