Dni Chojnowa w toku. Jeszcze dziś ( sobota 08 czerwca) o 21.00 na scenie wystąpi zespół Wilki, zaś w niedzielę 9 czerwca będzie można o 20.00 podziwiać występ grypy Weekend. Poza tym  na chojnowian i wszystkich gości czeka mnóstwo atrakcji nie tylko wokalnych, ale też gastronomicznych i rzemieślniczych.

Raz w roku Chojnów zaprasza nie tylko swoich mieszkańców, ale wszystkich z regionu na niecodzienne wydarzenie – Dni Chojnowa. Organizatorzy zadbali o mnóstwo atrakcji, a ci, którzy nie mają jeszcze planów na sobotni wieczór mogą pojechać i bezpłatnie wziąć udział w koncercie zespołu Wilki. Zaś w niedzielę na scenie wystąpią muzycy z grupy Weekend. 

Impreza rozpoczęła się w sobotnie popołudnie od korowodu wokół rynku. We wspólnym kolorowym pochodzie prowadzonym przez mażoretki wzięły udział przedszkolaki, ich rodzice, uczniowie szkół podstawowych , ale też motocykliści na swoich pięknych maszynach  – słowem wszyscy chojnowianie.

– Tradycją jest że pierwszy lub drugi weekend czerwca obchodzimy święto miasta. Jest to już XVII Festiwal Tkactwa i Rękodzieła. Jest tak, bo Chojnów kiedyś słynął ze znakomitych warsztatów tkackich. Zawsze warto organizować takie imprezy. Ciesze się, gdy widzę radość mieszkańców, uśmiech dzieci, a młodzi ludzie mogą zaprezentować się na dużej scenie. Mamy dużo zespołów, a prezentacje to atrakcja dla rodziców i dziadków tych dzieci. Warto robić coś dla drugiego człowieka, gdy widać tę radość. Staramy się, by te spotkania z okazji święta naszego miasta  były na bardzo wysokim poziomie. Tę poprzeczkę stawiamy zawsze sobie wysoko i dzięki ludziom z Chojnowa uda nam się to zorganizować. Dziękuję wszystkim za to, że przyczynili się do tej organizacji. Dzieci są pięknie przebrane. Co roku jest inny temat wiodący korowodu. Życzę wszystkim radosnego świętowania, uśmiechu na twarzy, ale nie tylko teraz. Od poniedziałku niech też wszyscy świętują ponieważ staramy się to życie sportowe, kulturowe, rekreacyjne mieszkańcom ubogacać – mówił Jan Serkies, burmistrz Chojnowa.

Poprzedni artykułZagłębie będzie musiało zapłacić prezydentowi prawie 6 mln zł
Następny artykułTurniej Bocci po raz 7. – FOTO