Wicestarosta powiatu lubińskiego Bernard Langner rezygnuje z pełnionej funkcji. Powód? Uważa, że te obowiązki mogą mu utrudniać kampanię wyborczą, w której bierze udział, starając się o pozycję wójta Gminy Rudna w wyborach uzupełniających.

21 maja na konferencji prasowej poprzedzającej sesję rady powiatu, poinformowano dziennikarzy, że obecny wicestarosta Bernard Langner rezygnuje z zajmowanego stanowiska.

Nie chciałbym, by praca  w zarządzie powiatu lubińskiego po części  utrudniała mi funkcjonowanie w kampanii wyborczej. Jednocześnie chciałem się zwrócić do państwa z apelem o ważenie słów, jakich państwo używacie na portalach internetowych i waszych relacjach na mój temat – mówił do zebranych dziennikarzy podczas konferencji prasowej Bernard Langner, dotychczasowy wicestarosta.

Przyjmuję tę rezygnację z ubolewaniemZ tym człowiekiem w samorządzie da radę dużo zrobić. Szanuję wolę pana Langnera. Skoro zdecydował się kandydować i skoro uważa, że pełnienie tej funkcji może być odebrane negatywnie przez wyborców to to szanuję. Myślę, że inni kandydaci też powinni podjąć taką decyzję. Mam na myśli  obecnego komisarza, który kandyduje, a który ma możliwość wykorzystywania pełnionej obecnie funkcji w kampanii wyborczej. Nie mówię, że to wykorzystuje. Nie mam na to wpływu. – mówił o Adrianie Wołkowskim starosta Adam Myrda.

Adam Myrda podał do informacji, że na sesji rezygnację z członka zarządu powiatu lubińskiego złoży Władysław Siwak. To właśnie jemu starosta chce powierzyć stanowisko wicestarosty. – Pracuję z nim już trzecią kadencję w radzie. Pozwoliło nam się to dobrze poznać. Uważam, że będzie dobrze pełnił tę funkcję – mówił na konferencji Myrda. 

 

 

 

Poprzedni artykułKilogramy tynku spadły z sufitu. Dziecko cudem uniknęło tragedii
Następny artykułKoalicja Europejska prezentuje kandydata do Europarlamentu