To ostatni bieg parkrun przed majowym długim weekendem. tym razem organizatorzy przygotowali niespodziankę dla biegaczy i odwrócili kierunek biegu oraz miejsce startu i mety.

Sobotni bieg ukończyło 48 osób a wśród nich debiutanci. Robert Giergielewicz, Sebastian Golec i Patryk Regulski zachęceni przez najbliższych, przyszli aby zobaczyć i wziąć udział w wydarzeniu jakim  są spotkania parkrun. W biegu wzięła udział także pani Paulina Balicka, której macierzystą lokalizacją jest Liverpool.
 
Zbliża się długi majowy weekend. Wiele osób planuje wyjazdy w góry, nad morze bądź jeziora. Przypomnijmy, że w Polsce jest już w tej chwili 63 lokalizacje parkrun. Biegi organizowane są w pięknym otoczeniu przyrody – zazwyczaj w parku, lesie ale nie tylko. Podamy kilka z wielu opcji jakie możemy wybrać podczas pobytu poza Lubinem, który ma najpiękniejszą trasę po Parku Wrocławskim.
 
Wybierając się na południe Polski możemy uczestniczyć w parkrun Chrzanów gdzie trasa biegnie w całości przez tereny leśne. W zachodniej części kraju mamy Dąbrówkę, Gostyń, Żary. Większość lokalizacji to parki. Można wybrać się do Białegostoku, gdzie parkrun odbywa się w Parku Zwierzynieckiego albo do parku Kopernika w Gorzowie Wielkopolskim. Mamy do wyboru również Chełm, Głogów, Jelenią Górę,Kutno, Katowice, Poznań.
 
Jeśli lubimy biegać nad jeziorami do wyboru jest co najmniej 7 miejsc a w tym: Augustów, Charzykowy, Ełk, Szczecinek. Morze? ależ oczywiście któż nie chciałby spędzić weekendu w takiej scenerii. Kołobrzeg, Gdynia, Gdańsk, Świnoujście czekają na biegaczy. 
 
A może nie morze tylko góry? W tym rejonie również parkrun otwarty jest dla Ciebie: Jelenia Góra, Kudowa, Cieszyn.
 
Przed decyzją udziału koniecznie należy sprawdzić trasę na stronie konkretnej miejscowości i pamiętać o kodzie osobistym, który otwiera drogę do wszystkich lokalizacji na całym świecie.
 
Poprzedni artykułUkończyli technikum górnicze. Jeszcze tylko matura – FOTO
Następny artykułByły drifty, konkursy i mnóstwo niecodziennych samochodów do podziwiania – FOTO