Absolwentom technikum górniczego ZS MCKK w Lubinie wręczono świadectwa ukończenia szkoły. Gratulowano nie tylko abiturientom , ale też nauczycielom i rodzicom przyszłych górników. Opiekunem szkoły w ramach projektu “Kompetentni w branży górniczo – hutniczej” jest ZG Lubin, a więc w uroczystości rozdania świadectw wzięli też udział przedstawiciele tego oddziału KGHM polska Miedź S.A. 

Kwiaty, gratulacje, życzenia, podziękowania, wzruszenia, sporo uśmiechów i wspomnień – tak w kilku słowach można opisać uroczystość rozdania świadectw ukończenia technikum górniczego ZS MCKK w Lubinie.

– To wyjątkowy dzień, bo mamy przyjemność wręczyć świadectwa absolwentom klasy IV technikum. W zawodzie technik – górnik kończy szkołę 14 osób. To kameralna klasa, ale z dużym potencjałem. Zawsze staramy się, by młodych ludzi przygotować do pracy. Nasze programy przygotowane są nie tylko z uwzględnieniem wymagań ministerialnych, ale też tych wymagań, które pracodawcy stawiają przed  młodymi ludźmi przyjmując ich do pracy. KGHM objął nasze klasy górnicze i elektryczne patronatem. W związku z tym ta współpraca jest ścisła i codzienna i obejmująca nasze możliwości i ich potrzeby, a także ich wsparcie. Jestem pewna, że wypuszczamy przyszłą kadrę miedziowej spółki więc to jest bardzo trudne zadanie, ale dające potężną satysfakcję – mówiła Lucyna Kubis, dyrektor ZS MCKK w Lubinie. 

 

Najzdolniejsi uczniowie odebrali z rąk przedstawicieli ZG Lubin upominki i gratulacje. Ten oddział KGHM Polska Miedź S.A. jest opiekunem szkoły w ramach projektu “Kompetentni w branży górniczo – hutniczej”.

Poprzedni artykułWjechał w pojazd uprzywilejowany. Dwie osoby w szpitalu
Następny artykułPobiegli w odwrotną stronę na biegu parkrun – FOTO