Kradzież rowerów z balkonów na lubińskim Przylesiu to tylko jedno z wielu przestępstw, jakich dokonał 23 – letni lubinianin. Z racji tego, że działał w tak zwanej recydywie, tym razem do więzienia może trafić nawet na 15 lat.

Nawet 15 lat więzienia grozi 23 – letniemu mężczyźnie podejrzanemu o dokonanie serii kradzieży i włamań na terenie Lubina. Funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu łącznie 23 czyny. Wartość skradzionego mienia opiewa na kwotę ponad 61 tys. złotych. Mężczyzna z popełnienia przestępstw uczynił sobie stałe źródło dochodu, a czynów dopuścił się działając w warunkach recydywy. Część przedmiotów policjanci odzyskali i oddali w ręce właścicieli. 23-latek trafił do policyjnej celi, a o jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Dzięki własnym informacjom i pracy operacyjnej policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy ustalili i zatrzymali 23 – letniego mieszkańca Lubina, podejrzanego o szereg włamań i kradzieży na terenie miasta.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna dokonywał włamań głównie do piwnic i pomieszczeń gospodarczych, przedsiębiorstw i mieszkań. Na swoim koncie ma również liczne kradzieże rowerów z klatek schodowych, piwnic oraz balkonów.

Łupem sprawcy padały rzeczy mające jakąkolwiek wartość tj: kable, elektronarzędzia, rowery, wędki, narzędzia ogrodowe, przesyłki kurierskie, firmowa odzież. Policjanci odzyskali już część skradzionego mienia. Straty jakie ponieśli poszkodowani przez przestępczość działalność 23-latka, oszacowano na kwotę ponad 61 tys. złotych.

Zatrzymanie podejrzanego miało miejsce na klatce schodowej na terenie miasta. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony na widok policjantów. Próbował się wyrwać i uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny. W chwili zatrzymania sprawca miał przy sobie skradzione chwilę wcześniej paczki kurierskie.

Zatrzymany usłyszał już 23 zarzuty, do których się przyznał. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Mężczyźnie temu w związku z powrotem do przestępstwa i uczynieniem sobie z tego procederu stałego źródła dochodu może grozić nawet 15 lat więzienia.

inf. Sylwia Serafin, KPP Lubin