W sobotę , 13 kwietnia 2019 r w Parku Wrocławskim ZOO odbył się 200 bieg w ramach parkrun Lubin. Wspomnieniom nie było końca.

 
Pierwszy bieg zainicjował w czerwcu 2015 r. Pan Andrzej Sowa, który został koordynatorem parkrun Lubin. Dzięki tej inicjatywie w Lubinie można biegać, truchtać , spacerować i cieszyć się pięknem naszego parku. Spotkania są co tydzień o godz. 9,00 dla zdrowia i miłego rozpoczęcia weekendu.
 
Z okazji 200 biegu na starcie stanęło 42 biegaczy i chodziarzy, w tym gości z Wielkiej Brytanii Pan Michael Rooke wraz z dwiema córeczkami Anną i Marią.
 
Zawitał także gość z Legnicy – Mariusz Golec, który przybiegł na metę jako pierwszy z czasem 18:57. Była  też debiutantka Pani Anna Filipowicz.
 
Biegaczom, którzy ukończyli 50 i 100 biegów zostały wręczone dyplomy. Teraz otrzymają koszulki, czerwona po ukończeniu 50 biegów i czarna po 100 biegach. Koszulki są za darmo i zostaną przysłane z Londynu.
 
Brawami podziękowano wolontariuszom za ich wkład w organizację parkrun. Wolontariusz Pani Anna Smyk przygotowała fotografię z wizerunkami z czteroletnich biegów. Każdy biegacz mógł sobie zabrać zdjęcie na pamiątkę. Pani Marianna upiekła tort.Wspólna fotografia udokumentuje ten dzień, który na długo pozostanie w pamięci.
 
Za tydzień świąteczny parkrun Lubin.
 
 
Poprzedni artykułChemikalia wylane do rowu…
Następny artykułKładka wali się, została zamknięta