21 uczniów Zespołu Szkół Miedziowego centrum Kształcenia Kadr w Lubinie odebrało stypendia ufundowane przez KGHM Polska Miedź S.A. Nagrody finansowe w wysokości 500 złotych otrzymali uczniowie klas branżowych i technikum, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen.

9 kwietnia w ZS MCKK przy ul. Osiedlowej w Lubinie uroczyście wręczono stypendia najlepszym uczniom w szkole. – Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu naszej szkoły i uczniów. To rodzi perspektywy i możliwości dla kolejnych osób. Każda z klas ma swoich stypendystów. To ci, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen. To kwota 500 złotych, a jej przeznaczeniem ma  być wzrost kompetencji, wiedzy oraz zainteresować uczniów. Każdy samodzielnie podejmie decyzję na co przeznaczy stypendium. Udało się to osiągnąć dzięki współpracy organu prowadzącego, szkoły i KGHM Polska Miedź S.A. – mówiła Lucyna Kubis, dyrektor ZS MCKK w Lubinie.

Jest radość, że wspieramy młodzież, ale to nie tylko stypendia. Wspieramy ich w rozwoju i zdobywaniu kluczowych kwalifikacji zawodowych. Naszej firmie bardzo zależy na tym, by pracownicy byli wykształceni, przygotowani dobrze do swojej pracy. Projekt “Kompetentni w branży górniczo – hutniczej”  wpisuje się w strategię KGHM. Stawiamy na kwalifikacje i rozwój przyszłej kadry, która zasili szeregi naszej załogi – mówiła podczas uroczystości Edyta Gawlas – Chiciak kierownik wydziału rekrutacji, budowania wizerunku pracodawcy w Departamencie Efektywności Zawodowej Pracowników KGHM Polska Miedź S.A.

To na pewno miłe. Wielu z nas te stypendia pomogą spełnić marzenia i założone cele. Chciałbym wypuścić nowe piosnki – mówił Piotr Michewicz, uczeń klasy I szkoły branżowej – Nie było ciężko osiągnąć dobre wyniki. Ten, kto chce coś w życiu osiągnąć, to robi coś wartościowego. Pieniądze nie spadają z nieba. Nie wiem jeszcze, jak potoczy się życie i nie wiem czy zwiążę się z KGHM. Przyszłość pokaże – dodawał Piotr.

Będę sobie chyba odkładał bo nie wiem na co wydam te pieniądze. Jasne, że to cieszy. Nie było ciężko, bo to, co chciałem osiągnąć to osiągnąłem, a przy okazji taki bonus. Te stypendia to dobry pomysł. 500 zł może uratować i na pewno na coś się przyda – mówił Sebastian Bąk, klasa IV technikum ZS MCKK.