Wszystkie pięć lubińskich szkół, w których są klasy gimnazjalne prowadzi egzamin. W sumie przystąpiło do niego ponad 430 uczniów. Dyrektorzy placówek zdążyli zorganizować minimalną liczbę nauczycieli niezbędnych do obsadzenia w komisjach nadzorujących.

 

W Lubinie gimnazjaliści kończą edukację w pięciu placówkach: SP 1, SP 3, SP 5, SP 12 i Zespole Szkół Sportowych. Jak informuje Marcelina Falkiewicz, rzecznik prasowa lubińskiego magistratu, dyrektorom tych szkół udało się zapewnić minimalną liczbę nauczycieli niezbędnych do przeprowadzenia testów. Pierwszy dzień to część humanistyczna. Czwartek 11 kwietnia będzie dniem matematyczno – przyrodniczym, zaś piątek to egzaminy z wiedzy z języków nowożytnych. 

Nie wiadomo jeszcze jak w świetle trwającego strajku rozwiązany zostanie problem sprawdzenia napisanych już egzaminów. Tego nie będą mogli już robić wszyscy nauczyciele. Trudno sobie wyobrazić nauczyciela katechezy, który miałby sprawdzić egzamin z języka polskiego czy angielskiego. O ile nie byłoby problemów z pytaniami zamkniętymi,  o tyle kłopot pojawiałby się przy ocenie pytań otwartych. 

Wyniki egzaminów powinny być znane na początku czerwca, potem ruszy już proces rekrutacji do szkół średnich, a to, jak gimnazjaliści wypadli na egzaminach może znacznie wpłynąć na wybór szkoły. Im lepsze wyniki, tym większe szanse dla ambitnych na naukę w placówkach bardziej wymagających. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę