SONY DSC

Kilkaset drzew w Parku Leśnym zostało oznaczone czerwonymi kropkami. Czy to oznacza, że są one przeznaczone do wycięcia? Tyle zdrowych drzew- dzwonili do nas zaniepokojeni mieszkańcy? Sprawdziliśmy co oznaczają  czerwone kropki.

Drzewa oznaczone czerwonymi kropkami znajdują się na terenie prawie całego Parku Leśnego. Są zarówno  na wałach strzelnicy, jak i w lesie poza jej terenem, a także od strony Osiedla Przylesie. Razem jest ich kilkaset, a może nawet około tysiąca. Mieszkańcy zaniepokoili się skalą tych oznaczeń. – Jeśli te drzewa są przeznaczone do wycięcia to jakaś zbrodnia na przyrodzie – powiedział nam w rozmowie telefonicznej pan Jarosław, mieszkaniec Przylesia. – Te drzewa na pewno nie są chore, jest ich po prostu za dużo  żeby wszystkie nagle spróchniały czy zostały zaatakowane przez szkodniki czy choroby.

– Mogę uspokoić mieszkańców. Nie planujemy żadnej masowej wycinki drzew w Parku Leśnym – powiedział nam Ryszard Dąbrowski, Naczelnik Wydziału Infrastruktury. – Prawdą jest, że chcemy wyciąć 35 drzew, ale są to drzewa całkowicie uschnięte. Ta wycinka nastąpi jednak dopiero jesienią. 

Czerwone oznakowanie to prawdopodobnie ślad po ekipie, która niedawno przeprowadzała ocenę dendrologiczną drzew w Parku Lesnym. Prawdopodobnie tak oznaczano drzewa, które już przebadano.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę