Regionalne struktury Wiosny Biedronia są już w Lubinie i zachęcają do współpracy. Partia ma już około 40 sympatyków w stolicy polskiej miedzi. Formacja zaczęła działalność od złożenia do lubińskiego magistratu wniosku o udostępnienie informacji dotyczących zarobków urzędników. 

Partia Wiosna Roberta Biedronia podsumowała akcję “Wiosenne porządki” . To wysyłanie zapytań do urzędów miast i spółek gminnych, spółek  nie tylko samorządowych, ale też państwowych  co do wysokości zarobków na poszczególnych stanowiskach. Taki wniosek trafił 15 marca 2019 również do urzędu miejskiego w Lubinie.

Każdy obywatel zgodnie z Konstytucją  może o to zapytać. Chcemy sprawdzić czy nie przechowuje się Misiewiczów w spółkach. Zaraz tylko jak wejdziemy do Sejmu położymy taką ustawę o jawności nie tylko płac, ale też tego co dzieje się w spółkach i samorządach. Złożyliśmy już 146 takich zapytań na terenie byłego województwa jeleniogórskiego i legnickiego. Zobaczymy jaki będzie tego efekt. Chcemy się dowiedzieć czy osoby zatrudniane na takich samych stanowiskach zarabiają podobnie, czy oby kobiety przypadkiem nie zarabiają mniej od mężczyzn – mówił podczas konferencji prasowej przed lubińskim ratuszem Robert Obaz, pełnomocnik zarządu ds. tworzenia struktur Partii Wiosna Roberta Biedronia.

W Lubinie wynagrodzenia prezesów poszczególnych spółek znamy. Chcemy pokazać, że Partia Roberta Biedronia chce transparentności nie koniecznie w sposób wyszukany, ale bardziej oficjalny podawany przez urzędy do tego zobligowane. Staramy się też w tym momencie zakomunikować naszemu, lokalnemu środowisku, że Partia Roberta Biedronia działa też na terenie powiatu lubińskiego, polkowickiego i zapraszamy do współudziału wszystkich sympatyków. – mówił  Roman Burczak koordynator struktur powiatowych powiatu lubińskiego Partii Wiosna Roberta Biedronia.

Póki co działaczy Partii Wiosna można znaleźć na portalu facebooka lub  na stronie wiosnabiedronia.pl  Tam każdy znajdzie formularz do rejestracji jeśli 

Pobierz na dysk(PDF, 366KB)

 

 

Poprzedni artykuł10 lat Stadionu Zagłębia – uroczyste obchody – ZAPOWIEDŹ
Następny artykułWietrznie podczas 194 parkrun – FOTO

2 KOMENTARZE

  1. Lubin wolny od pedalstwa !! Wynocha do Warszawy dewianci chorzy z nienawiści do wszystkiego co normalne !

Comments are closed.