Już w najbliższą niedzielę KGHM Zagłębie Lubin zagra w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy z Arką Gdynia. Podczas tego spotkania będą odbywały się dwie uroczystości. Zachęcamy do przyjścia na Stadion Zagłębia i wzięcia udziału w obchodach 10-lecia Stadionu Zagłębia oraz uroczystości nadania trybunie głównej stadionu im. Pawła Piotrowskiego.

14 marca przypadało 10-lecie jednego z najbardziej charakterystycznych obiektów w Lubinie – Stadionu Zagłębia. W trakcie meczu z Arką Gdynia, który odbędzie się 17 marca o 15:30, będziemy uroczyście obchodzić okrągłą rocznicę tego wydarzenia. Tego dnia na Stadionie Zagłębia pojawi się między innymi Orkiestra Górnicza, a klub będzie gościł przedstawicieli KGHM Polska Miedź S.A. Właściciel i jednocześnie sponsor tytularny „Miedziowych” odegrał sporą rolę w budowie obiektu przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 98.

Podczas meczu z Arką Gdynia oficjalnie nazwiemy trybunę główną (sektory od B2 do H2) Stadionu Zagłębia imieniem Pawła Piotrowskiego. To były zawodnik lubińskiego zespołu, który reprezentował miedziano-biało-zielone barwy w latach 1996-2002. W lipcu 2002 roku zginął tragicznie wraz z żoną i dwójką dzieci w wypadku samochodowym. Na jego cześć od wielu lat w Zagłębiu Lubin zastrzeżona jest koszulka z numerem 10.

– Podobnie, jak na Stadionie Energa w Gdańsku, postanowiliśmy upamiętnić Pawła Piotrowskiego, który być może nie był najlepszym pomocnikiem w historii Zagłębia Lubin, ale stał się symbolem dla wielu kibiców, ale także zawodników Zagłębia Lubin. Podejmując taką decyzję pamiętaliśmy, że miedziowej tożsamości nie budowały i nie budują wyłącznie sukcesy sportowe – powiedział prezes zarządu Zagłębia Lubin S.A. Mateusz Dróżdż.

– Dodatkowo, tocząc rozmowy z ludźmi spoza Lubina, usłyszeliśmy wielokrotnie, że nie wiedzą one, kim był Paweł Piotrowski, nie wiedziały także o tym, że w Lubinie numer 10. jest zastrzeżony. Stąd też decyzja, by przy okazji obchodów 10-lecia Stadionu Zagłębia nadać honorową nazwę trybunie głównej – dodał sternik „Miedziowych”.

– Niewykluczone, że w przyszłości pozostałe trybuny także będą nazwane imieniem i nazwiskiem trenerów lub zawodników, którzy pod wieloma względami odcisnęli piętno na naszym klubie. Chcemy, by były to osoby, które reprezentowały godnie Zagłębie Lubin i tworzyły jego historię, która stanowi jeden z najważniejszych elementów naszej miedziowej tożsamości – zakończył prezes Dróżdż.

źródło: zaglebie.com

Poprzedni artykułCo z płatnościami dla podwykonawców budowanej S3? – FOTO
Następny artykułWiosna Biedronia już w Lubinie i chce zrobić porządki