W chwili obecnej wiadomo tylko, że ofiarą tragicznego zdarzenia na ulicy Orlej była kobieta. Pod kołami śmieciarki MPO śmierć poniosła 69 – letnia mieszkanka pobliskiego budynku. Jak to się stało, że kobieta znalazła się pod kołami kilkunastotonowego pojazdu okaże się dopiero po sekcji zwłok i pracy biegłych.

 

Przypomnijmy, że tragiczny wypadek miał miejsce 5 marca ( wtorek) około godziny 8:00. Wówczas to dyżurny policji został o nim poinformowany. Jak mówiła rano Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie kierujący pojazdem nie wiedział, że kogoś potrącił. Jak wynikało z relacji osób będących na miejscu jechał powoli i zatrzymał się w chwili, gdy ktoś zaczął krzyczeć, że pod kołami pojazdu jest człowiek.

W pierwszych chwilach policja nie informowała kto w tak tragiczny sposób stracił życie. Kilka godzin później Sylwia Serafin poinformowała media, że była to kobieta mieszkająca nieopodal miejsca zdarzenia. Miała 69 lat. Nad sprawą pracują biegi. Pierwsze wnioski być może pojawią się po sekcji zwłok. Nie wyklucza się, że kobieta mogła stracić przytomność tuż przed kołami pojazdu. 

Do sprawy powrócimy.