Członkowie partii Razem zaapelowali do władz Lubina o przystąpienie do rządowego programu Otwartych Stref Aktywności. OSA jest to program budowy ogólnodostępnych, bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjnych, które mają szansę stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych, które podniosą w sposób znaczący estetykę przestrzeni publicznej i poprawią jakość życia mieszkańców danego obszaru.

Działacze partii Razem chcą zmobilizować władze Lubina do sięgnięcia po niezbędne środki, z których inne miasta już skorzystały. –  W naszym mieście są miejsca, które wymagają rewitalizacji. Jedno z tych miejsc, to okolice tzw. osiedla D. Mieszka tutaj dużo dzieci i osób starszych. Brak jest natomiast infrastruktury, która umożliwiałaby aktywne spędzanie wolnego czasu. Dlatego w naszym wniosku wskazujemy to miejsce, jako teren na którym mogłaby powstać otwarta strefa aktywności. Tym bardziej, że miejscowy plan zagospodarowania zezwala na jej budowę – mówi Damian Cacek, pomysłodawca, działacz Razem z Lubina.

Działacze partii Razem wymieniają miejscowości z naszego regionu, które skorzystały z ubiegłorocznego dofinansowania. Są to m.in. Ścinawa, Bolków, Przemków, Chojnów, Gaworzyce, Pęcław, Wojcieszów, Mściwojów, Świerzawa.

Do władz Lubina trafił już apel o przystąpienie do rządowego programu Otwartych Stref Aktywności. 

Pobierz na dysk(PDF, 189KB)

Poprzedni artykułPodsumowali projekt „Słodka Julka”, podziękowali zaangażowanym – FOTO
Następny artykułWalentynkowy bieg parkrun w Lubinie