Krwiodawcy z  HDK Serce Górnika przy ZG Lubin spotkali się z Wojewodą Pawłem Hreniakiem. Szef województwa odebrał Złotą Odznakę z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości. Była to okazja nie tylko do wyróżnienia wojewody, ale też do rozmów o przyszłej współpracy.

12 lutego 2019 przedstawiciele Klubu Honorowych Dawców Krwi „Serce Górnika” Zbigniew Młotek i Sylwia Styś spotkali się we Wrocławiu z Wojewodą Dolnośląskim Pawłem Hreniakiem. Rozmowa dotyczyła działalności klubu i planów na przyszłość. Prezes Zbigniew Młotek wręczył Wojewodzie Złotą Odznakę w 100-lecie Odzyskania Niepodległości przyznaną przez Kapitułę Stowarzyszenia Konfraterni Mazowieckiej Odznaki Św. Floriana Mazovia. Przed spotkaniem z panem Wojewodą Pawłem Hreniakiem był stres, który po chwili minął. Rozmowa dotyczyła Jubileuszu 50 – lecia naszego klubu w przyszłym roku. Mówiliśmy  o naszej wspołpracy z Urzędem Wojewódzkim, o pomocy w organizacji spotkania z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej z okazji dnia krwiodawcy oraz o wyróżnieniach dla zasłużonych krwiodawców. Wojewoda zadeklarował  dalsze wspieranie i współpracy z naszym Klubem. Spotkanie z nim zmotywowało nas do dalszej pracy – relacjonuje Sylwia Styś. 

Poprzedni artykułLiczenie bezdomnych w całym kraju, też w Lubinie
Następny artykułNowa Maszyna wyciągowa na ZG Rudna