Dwa ostatnie tygodnie stycznia to czas, gdy przejazd kolejowy na ulicy Legnickiej w Lubinie będzie wyłączony z ruchu. PKP modernizuje linię kolejową. Po przebudowie przejazdów na Starym Lubinie i 1 maja przyszedł czas na Legnicką. 

Choć nie ma jeszcze ostatecznej zgody od zarządcy drogi na zamknięcie przejazdu kolejowego na ulicy Legnickiej w Legnicy, to PKP i wykonawca który prowadzi modernizację linii kolejowej już są gotowi.

– Z obu stron przejazdu mamy już gotowe tory. Są przebudowane. Możemy rozpocząć prace na przejeździe. O zgodę zabiegamy już od kilku miesięcy. Natomiast nie otrzymywaliśmy tej zgody prawdopodobnie ze względu na to, że inne elementy systemu komunikacji w tym droga S3 jest na etapie przebudowy. Mamy już przygotowane plany tymczasowej organizacji ruchu. Czekamy na ostateczną decyzję wdrażającą. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli zamknięcie potrwa dwa tygodnie. Planujemy je od 18 stycznia do 31 stycznia. W ramach tego zostanie przebudowany tor, wymieniona nawierzchnia drogi, zamontowane będzie też nowe oświetlenie. Dla nas i dla użytkowników tego przejazdu bardzo ważne będzie, że zamontowane będą też kamery, które pozwolą nam rejestrować sytuację na przejeździe. W momencie , gdyby były tam jakieś kolizje będziemy mieć zarejestrowaną sytuacje i będzie można ustalić jakie były jej przyczyny. Na pewno zwiększy się poziom bezpieczeństwa na tym przejeździe. Prace będą służyły dobrym podróżom z Legnicy, przez Lubin do Rudnej Gwizdanów – zapewnia Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP.

Kierowcom możemy poradzić przejazd w kierunku Legnicy albo ulica Przemysłową, z której wyjadą tuż obok salonu Toyoty i udadzą się w kierunku Chróstnika lub na drogę S3 albo wjazd na drogę S3 w Krzeczynie Wielkim.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę