38- latek miał blisko promil alkoholu w organizmie miał kierowca BMW, którego w nocy zatrzymał patrol lubińskiej policji. Za jazdę na podwójnym gazie mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności i na pewno utrata prawa jazdy

Choć nie był trzeźwy to usiadł za kierownicę i pojechał. Podróż nieodpowiedzialnego 38 – latka z Lubina zakończyła się dzięki lubińskim policjantom.

W dniu dzisiejszym ok. godz. 02.00 nad ranem policjanci z wydziału prewencji lubińskiej komendy, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki BMW. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Po przebadaniu go na zawartość alkoholu okazało się, że ma w swoim organizmie blisko promil. Kierujący to 38 – letni mieszkaniec Lubina. Nieodpowiedzialnego kierowcę czekają teraz surowe kary. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata – przypomina Sylwia Serafin, rzecznik prasowy KPP w Lubinie.

Poprzedni artykułNowa dyspozytornia HMG
Następny artykułOś jezdni Lubina skończą jednak później