Do udziału w 27 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dołącza parkrun Polska, największa inicjatywa sportowo-rekreacyjna organizowana w naszym kraju. Wzorem ubiegłego roku również biegacze Lubina wezmą udział w akcji WOŚP. Będzie to kolejny 187 bieg w naszym mieście i ponad 35 tysięcy przebiegniętych do tej pory kilometrów.

W sobotę, 12 stycznia w niemalże 60 lokalizacjach spotkania parkrun zorganizowane zostaną w ramach tegorocznego finału WOŚP. Uczestnicy będą mogli wesprzeć cel jakim jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Jakub Fedorowicz, koordynator parkrun Polska powiedział: „Cieszymy się, że jako ogólnopolska inicjatywa będziemy mieli możliwość uczestniczyć w tegorocznym finale i wesprzeć działania Orkiestry. parkrun jest inicjatywą, która ma na celu poprawę zdrowia społeczeństwa, tym razem dodatkowo poprzez umożliwienie nagłośnienia działań WOŚP oraz zbiórkę pieniędzy”.

W Lubinie parkrun istnieje od czerwca 2015 roku. Sympatycy spotykają się w każdą sobotę o godzinie 9:00 w Parku Wrocławskim. Biegną, truchtają, maszerują dla własnej przyjemności a każdy dobiera sobie tempo według osobistego uznania bez względu jakie ono jest.

Celem parkrun jest zachęcanie osób bez względu na wiek, stopień sprawności czy światopogląd, do regularnego uprawiania aktywności fizycznej, a poprzez to poprawy zdrowia i kondycji fizycznej i psychicznej. Wszyscy są mile widziani.

Aby wziąć udział w biegu wystarczy się zarejestrować na stronie www.parkrun.pl i wydrukować kartę startową (kod kreskowy z imieniem i nazwiskiem uczestnika).
Po ukończeniu określonej liczby biegów uczestnicy uzyskują prawo do otrzymania bezpłatnej koszulki z napisem informującym o liczbie ukończonych startów: 10 (dotyczy juniorów), 25 (dla wolontariuszy) 50, 100, 250, 500 (dla biegaczy).

Spotkajmy się razem w dniu 12 stycznia 2019 roku aby swoją obecnością wesprzeć akcję: ” Pomaganie jest dziecinnie proste” Celem 27 finału WOŚP będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Czyż to nie piękne? – zachęca Andrzej Sowa, koordynator biegów w Lubinie

źródło: parkrun Polska/własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę