Po raz siódmy Lubin znajdzie się na liście miast, które w Diecezji Legnickiej organizują Orszak Trzech Króli. 6 stycznia spod kościoła pw. św. Jana Bosko ulicami miasta przejdzie pochód wiernych. Procesja uda się do hali RCS.

Obchody Trzech Króli rozpoczną się mszą św. o godz. 11.30 w kościele pw. św. Jana Bosko. Uroczystość Objawienia Pańskiego to również Orszak, który ruszy o godz. 12.30 spod kościoła Procesja uda się ulicami Lubina do hali widowisko – sportowej RCS. Zebrani przejdą prowadzeni przez królów z orszakiem do stajenki, a tam złożą hołd Dzieciątku Jezus. Wydarzenie ma ważny cel – z jednej strony to uczczenie święta religijnego, z drugiej okazja do integracji społeczności miasta.

Kolejny rok z rzędu, już siódmy Orszak organizuje Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Dominika Savio i Liceum Salezjańskie im. św. Jana Bosko oraz magistrat.

Przypominamy, że 6 stycznia  w tym roku wypada w niedzielę, a zatem ci, którzy będą musieli iść do pracy, a są zatrudnieni na umowę o pracę będą mogli odebrać dodatkowy dzień wolny od pracodawcy.