Choć sprawca dwa dni wcześniej został objęty dozorem policji to ponownie zdecydował się na takie przestępstwo. Próbował wynieść ze sklepu artykuły spożywcze, ale zatrzymał go policjant po służbie, który akurat robił zakupy w jednym z  lubińskich marketów. Mężczyzna został przekazany wezwanemu na miejsce interwencji patrolowi policji, a następnie trafił do policyjnej celi. Odzyskane artykuły znalazły się z powrotem na półkach sklepowych. Losem podejrzanego zajmie się teraz sąd.

Do zdarzenia doszło w dniu 31 grudnia 2018  na terenie jednego z marketów w Lubinie. Policjant wydziału prewencji, będąc po służbie i robiąc zakupy w sklepie, usłyszał zamieszanie i krzyk pracownika ochrony, że ucieka złodziej. Funkcjonariusz szybko zauważył mężczyznę, który przekroczył linię kas nie płacąc za towar i zaczął uciekać. Policjant pobiegł za sprawcą i zatrzymał go zaraz za drzwiami marketu. Podejrzany został przekazany w ręce patrolu prewencji, wezwanego na miejsce.

Jak się okazało, był to dobrze znany i policjantowi i personelowi sklepu 26-letni mieszkaniec Lubina. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna ten dwa dni wcześniej usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej i został objęty dozorem policji. Ponadto, w tym sklepie dokonał w miesiącu grudniu kilku kradzieży na łączną kwotę blisko 1400 złotych. Łupem sprawcy padały przede wszystkim artykuły spożywcze.

Odzyskany towar trafił na półki sklepowe, a zatrzymany mężczyzna do policyjnej celi. W związku z tym, że przestępstwo kradzieży rozbójniczej i kradzieży sklepowych dokonał w warunkach recydywy, może mu grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

inf. asp. szt. Sylwia Serafin KPP Lubin

Poprzedni artykułZgarnij wejściówkę na galę FEN23 – Konkurs
Następny artykułNadal trwa nabór do policji. W piątek drzwi otwarte