Biesiada barbórkowa emerytów i rencistów ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów byłych pracowników KGHM Polska Miedź skupiła w hali przy ulicy Składowej w Lubinie ponad 500 osób, bo emerytowani górnicy też muszą się świętować. Patrząc na bawiących się, można  byłoby powiedzieć tylko jedno – ach co to był za bal. 

Barbórkowe zabawy to obowiązkowy element wśród rocznych imprezę organizowanych przez Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów byłych pracowników KGHM Polska Miedź. Na początku imprezy która miała miejsce 16 grudnia w hali przy ul. Składowej w Lubinie wręczono ważne wyróżnienia. 

– Były odznaczenia zasłużony dla Dolnego Śląska od Urzędu Marszałkowskiego, trzy osoby odebrały miano “Zasłużony dla KGHM”, ale wręczyliśmy też odznaki “Zasłużony dla ZG Lubin” – wymienia Zbigniew Czerwonka, prezes rejonu Lubin Stowarzyszenia. – Dobre jadło, dobre piwo i dobra zabawa jak zwykle u emerytów, bo my tradycyjnie świętujemy Dzień Górnika. Wspominamy przeszłość – to jak wspólnie pracowaliśmy, co przeżywaliśmy. Górnicy o sobie nie zapominają i dbają o tradycję – dodaje Zbigniew Czerwonka. 

W imprezie wzięli udział emeryci i renciści ze Stowarzyszenia z kilku rejonów: Lubin, Legnica, Iwiny, Głogów, Bolesławiec Ścinawa i Polkowice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę