Policjanci lubińskiej drogówki prowadzą działania w ramach ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, które bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Do działań tych włączyła się również Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, przy ul. Legnickiej 67, w której nieodpłatnie będzie można sprawdzić światła w swoich samochodach. Najbliższy i ostatni termin, gdzie zupełnie za darmo będzie można zadbać o swoje bezpieczeństwo to sobota, 15 grudnia.

 

Widoczność pojazdu na drodze w okresie jesienno-zimowym jest bardzo istotna dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego też lubińscy policjanci włączyli się w działania pn. „Twoje światła-Twoje bezpieczeństwo”. Podczas kontroli pojazdów, funkcjonariusze przypominają kierowcom o konieczności zadbania i sprawdzenia stanu i jakości oświetlenia w pojazdach, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Działania w ramach akcji „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” potrwają do 15 grudnia tego roku.

Do działań tych włączyła się Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów w Lubinie, przy ul. Legnickiej 67, która nieodpłatnie sprawdzi chętnym kierowcom ustawienie świateł. Zwiększy to na pewno bezpieczeństwo tych kierowców, jak również innych uczestników ruchu drogowego. Zapraszamy w dniu 15.12. 2018.

Niestety w miesiącach jesienno – zimowych dochodzi znacznie częściej do wypadków z udziałem pieszych, często tragicznych w skutkach, niż w miesiącach wiosenno – letnich. Biorąc pod uwagę szybciej zapadający zmrok i pogorszenie widoczności, części z tych zdarzeń udałoby się uniknąć, gdyby kierujący pojazdem miał sprawne technicznie, prawidłowo wyregulowane światła i wcześniej dostrzegł pieszego na jezdni lub też nie doprowadził do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego.

Cele projektu „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” to wyeliminowanie z ruchu pojazdów z niesprawnymi lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem, stworzenie możliwości przeprowadzenia bezpłatnych kontroli oświetlenia na stacjach diagnostycznych – poza terminem badania technicznego, zwrócenie uwagi na występujące w.okresie jesienno – zimowym zagrożenia związane z uczestnictwem w ruchu drogowym pojazdów z niesprawnym lub nieprawidłowym oświetleniem, propagowanie zasady „widzieć i być widocznym” w relacji pieszy – pojazd (m.in. promowanie używania przez pieszych elementów odblaskowych).

Do kampanii oprócz policjantów włączyła się również Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów w Lubinie, przy ul. Legnickiej 67.
inf. asp. szt. Sylwia Serafin, Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Poprzedni artykułUdawały lekarkę i pracownika ZUS – okradły starszego pana
Następny artykułRatownicy górniczy odebrali medale – FOTO