Ratownicy górniczy z Jednostki Ratownictwa Górniczo – Hutniczego i pracownicy kopalń, którzy również są w ich szeregach odebrali medale, odznaczenia i wyróżnienia. Zasłużonym w ratowaniu życia nie tylko podczas akcji pod ziemią, ale też tych tragicznych zdarzeń na powierzchni dziękowała dyrekcja JRGH i zarząd KGHM Polska Miedź S.A. 

 

To ratownicy górniczy stawiają się na miejscach wypadków, gdy pracownicy całego ciągu technologicznego są w niebezpiecznych sytuacjach i ulegają wypadkom. Ostatnio załoga JRGH O/KGHM Polska Miedź S.A. wspierała też działania ratunkowe podczas wypadku komunikacyjnego. Za tę pomoc, za poświęcenie, za ratowanie zdrowia i życia podziękowano im podczas Akademii Odznaczeń 14 grudnia w sali im. J. Wyżykowskiego w siedzibie KGHM.

– Skuteczne akcje ratownicze utwierdzają nas w przekonaniu, że los pracowników KGHM Polska Miedź S.A. jest w dobrych rękach. Dobrze, jeżeli takie uroczystości przebiegają w atmosferze satysfakcji i poczucia dobrze wykonanej pracy. My takie poczucie satysfakcji i powód do do dumy mamy – mówił podczas akademii Piotr Walczak, dyrektor JRGH O/KGHM Polska Miedź S.A. 

W uroczystości poza odznaczonymi, ich przełożonymi, zarządem KGHM i przedstawicielami oddziałów oraz spółek z grupy kapitałowej wzięło udział wielu zaproszonych gości.