Po raz 27. w Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Rokrocznie w akcję aktywnie włącza się Lubin, a tym razem nawet bardziej niż zwykle, bo w mieście będą dwa sztaby WOŚP. Wszystko wskazuje na to, że są szanse dla podwójnej liczby wolontariuszy chcących pomagać.

W najbliższej edycji WOŚP w Lubinie będą działały dwa Sztaby Orkiestry, co zwiększy szansę dotarcia do jak największej liczby osób. To już nie sto, ale dwustu wolontariuszy z puszkami WOŚP wyjdzie na ulicę 13 stycznia 2019.

Tego dnia Sztab Orkiestry działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie przygotowuje dla mieszkańców mnóstwo atrakcji. Od rana w siedzibie Sztabu będzie można zobaczyć występy dzieci i młodzieży należących do MDK. Następnie od godziny 16.00 mamy przyjemność zaprosić mieszkańców Lubina do Restauracji Baron ul. Kościuszki, gdzie na scenie zagra DJ Jarek Feliczak. Przy rytmach muzyki tanecznej będzie można miło spędzić czas, ale także zapoznać się z działalnością Klubu Honorowych Krwiodawców „Serce Górnika”, porozmawiać na temat oddawania krwi, rozwiać swoje wątpliwości w tym temacie. Lubinianie, którzy chcieliby przystąpić do Fundacji DKSM, a jeszcze nie mieli okazji, dzięki naszym zaprzyjaźnionym wolontariuszom będą mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy. Przygotowujemy również inne ciekawe niespodzianki! W tym czasie odbędzie się również licytacja na rzecz WOŚP. Czasu zostało niewiele. Jeśli ktoś chciałby wspomóc naszą akcję czy to gadżetami na licytacje, czy też zostać wolontariuszem WOŚP, prosimy o kontakt bezpośrednio z Szefem Sztabu, Mariuszem Jaworskim (tel. 669-719-108). Nabór na wolontariuszy odbywa się ON -LINE na stronie: https://iwolontariusz.wosp.org.pl/login , ważne jest, by podczas wyboru Sztabu wybrać ten, działający przy MDK w Lubinie pod adresem Aleja Komisji Edukacji Narodowej 6A. Rejestracja trwa do 13.12.2018 – informują organizatorzy.

Poprzedni artykułTrzeci dom
Następny artykułWstrzymane prace drążeniowe ze względu na wodę, ruszą w lutym