Trochę białego puchu, oblodzony częściowo asfalt i ujemna temperatura nie przeszkodziła biegaczom parkrun w Lubinie dobrze się bawić na kolejnym 181 biegu. Sympatycy rekreacyjnego przebywania na świeżym powietrzu dają radę nawet przy ekstremalnych warunkach pogodowych.

Koordynator biegu podczas odprawy poprosił uczestników, aby szczególnie uważać na panujące warunki pogodowe gdyż łatwo można było “wpaść w poślizg”. To był bieg szczególny. Andrzejki, Dzień Górnika, Barbary – były okazją do świętowania po biegu. Nie zabrakło słodkości i życzeń.
 
Na biegu pojawiły się osoby z innych lokalizacji. Bogusław Milka z Warszawy, który na metę przybył pierwszy. Na przedostatnim miejscu (ostatni to wolontariusz zamykający trasę) w grupie biegaczy na mecie zameldowała się Michella Kej z Jeleniej Góry, która zafascynowana trasą po drodze zrobiła wiele zdjęć parkowym dinozaurom.
 
Sergey Aleshin przyjechał do nas z Moskwy. na swoim koncie ma 113 biegów. Jego pasją jest odwiedzanie różnych lokalizacji. Do tej pory odwiedził parkrun w 68 lokalizacjach na świecie i jak stwierdził to dopiero początek jego wzmagań. Nie bardzo rozumiał gdy biegacze rozmawiali o niskiej temperaturze jaka panowała – minus 3 stopnie. Podczas jego biegu parkrun w Jakucku temperatura wynosiła minus 42 stopnie i jak podkreśla było wspaniale.
 
Na mecie czekały smakołyki przygotowane przez Małgosię, Natalię i Andrzeja.
     
Piętnasty rok parkrun  to ponad 1650 spotkań każdego tygodnia w dwudziestu krajach na całym świecie wraz z około 270 tysiącami ludzi chodzących, truchtających, biegaczy i wolontariuszy każdego weekendu.
     
To wszystko po to aby dążyć do poprawy zdrowia oraz kondycji fizycznej i psychicznej naszych uczestników i to wszystko mamy za darmo. Jednorazowa rejestracja na stronie www.parkrun.pl/lubin umożliwia nam udział w biegach parkrun nie tylko w Lubinie ale na całym świecie – podkreśla koordynator parkrun w Lubinie Andrzej Sowa.
     
Nieprzerwanie od 2015 roku w każdą sobotę biegamy, truchtamy, maszerujemy i czekamy na wszystkich bez wyjątku, dla których zdrowie i kondycja fizyczna jest wartością samą w sobie.
Poprzedni artykułAkademia, Lis Major i skok przez skórę (FOTO)
Następny artykuł Turniej Mikołajkowy dla dzieci – sport i profilaktyka – FOTO