Konkurs “Laboratoria XXI wieku”, który organizowała Fundacja KGHM Polska Miedź rozstrzygnięty. 22 listopada zarząd Fundacji i prezes KGHM Polska Miedź S.A. wręczył pięciu nagrodzonym szkołom vouchery, które pokryją koszt przygotowania pracowni w zwycięskich placówkach.

Fundacja KGHM Polska Miedź na projekt „Laboratoria XXI wieku” przeznaczyła 500 tys. złotych.

Konkurs ruszył zaledwie parę miesięcy temu więc szkoły miały na to naprawdę mało czasu, a mimo to zgłosiło się 36 placówek. Mieliśmy ogromny problem z wyborem tych pięciu najlepszych i to są naprawdę wybitne projekty. To oznacza, że nauczyciele i dyrektorzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, a nie tylko prośbą o wyposażeniem. To są projekty w których widać troskę o to, by uczniowie wybitnie zdolni dostali możliwość rozwijania swojej pasji,a z drugiej strony ci uczniowie, którzy mogą mieć różne problemy z nauką dostali taki program nauczania, który zagwarantuje im to, że przejdą przez VII i VIII klasę z sukcesem – mówiła Lidia Marcinkowska – Bartkowiak, zarząd Fundacji.

Vouchery 22 listopada wręczył zarząd Fundacji i prezes miedziowej spółki. Pieniądze pozwolą szkołom przygotować pracownie naukowe ułatwiające młodzieży przyswojenie wiedzy z zakresu chemii i fizyki.

Konkurs był dedykowany szkołom podstawowym z siedmiu powiatów z Zagłębia Miedziowego.

Zwycięskie szkoły to:
– Szkoła Podstawowa nr 9 w Legnicy – darowizna w kwocie 100 000,00 PLN

– Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie – darowizna w kwocie 59 850,00 PLN

– Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubinie z Oddziałami Integracyjnymi – darowizna w kwocie 50 000,00 PLN

– Zespół Placówek Oświatowych w Ścinawie – darowizna w kwocie 64 036,62 PLN

– Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Brodatego w Złotoryi – darowizna w kwocie 84 789,47 PLN.