Od 15 listopada do 17 listopada w kręgielni w Lubinie odbywają się Ogólnopolskie Mistrzostwa w Kręglarstwie „Sprawni razem”. Najlepsi w kręglach i bowlingu z całego kraju walczą o szczyt podium, puchary, medale i nagrody rzeczowe. Akcję wspierają samorządy lokalne, ale też Hotel Baron czy Fundacja KGHM Polska Miedź.

Poza drużyną gospodarzy na torach walczą najlepsi w kręglach i bowlingu z takich miejscowości, jak: Skoczów, Słupsk, Strzelce Krajeńskie, Karków, Kielce, Piła, Płock, Elbląg, Pyrzyce i Grudziądz.

W Lubinie Mistrzostwa „Sprawni razem” organizujemy po raz dziesiąty, a w ogóle są to już piętnaste zawody. Od 10 lat do Lubina przyjeżdżają reprezentacje z miast bardzo od nas oddalonych. Mamy dwie klasyfikacje – indywidualna dziewcząt i chłopców oraz drużynowe. Czterech zawodników, z których sumujemy punkty. Wtedy wyłaniamy zwycięzców. Pierwszy dzień to kręgle klasyczne, drugi bowling – mówi Katarzyna Pietruszko , główna organizatorka i prowadząca zawody.

Uczestnicy zgodnie i jednogłośnie mówią, że Mistrzostwa w Lubinie to wyjątkowe wydarzenie.

Jechaliśmy 8 godzin do Lubina, ale warto było, bo jest naprawdę fajnie. Stres jest duży, ale gra w kręgle jest bardzo ciekawa. Trzeba mieć duże umiejętności, trzeba się dobrze skupić i dobrze ustawić ręce i nogi. Siłą też jest ważna. Gram kilka lat w kręgle. W Lubinie bardzo mi się podoba, bo poza grą jest też świetna zabawa – Mariusz ze Skoczowa.

Organizacja imprezy była możliwa dzięki wsparciu wielu instytucji i firm. Wśród sponsorów poza samorządami miejskim, gminnym i powiatowym znalazła się Fundacja KGHM Polska Miedź, Hotel Baron, Baruś czy Społem.