Droga mająca ponad 1100 metrów od Lubina do węzła S3 w kierunku Krzeczyna Wielkiego wkrótce będzie całkowicie przejezdna dla kierowców.  Prace przy przebudowie są już na finiszu. Do końca robót zostało około 2 tygodnie. Inwestorem jest Starostwo Powiatowe.

 

Droga w kierunku Krzeczyna Wielkiego od skrzyżowania z Al. Gen. Maczka niegdyś była wojewódzką. Teraz jest własnością powiatu, który od kwietnia 2018 prowadzi tam prace modernizacyjne.

Lada chwila poleje się ostatni asfalt. To może wiązać się z drobnymi utrudnieniami w ruchu, ale już nie takimi, które zmuszały kierowców do jazdy albo ulicą Przemysłową albo Legnicką. W tym tygodniu wykonawca położy ostatnią warstwę masy bitumicznej. Wówczas zniknie ruch wahadłowy, który pojawił się nieopodal połączenia obwodowego drogi. jak informuje dyrektor dyrektor departamentu infrastruktury i transportu w Starostwie Powiatowym w Lubinie, Tomasz Rosik przy samym skrzyżowaniu z Al. Generała Maczka  zostanie prawdopodobnie zamknięta jedna relacja skrętna z obwodnicy Lubina. Nie ma jeszcze pewności czy taka zmiana nastąpi, ale jeśli zostanie wprowadzona w życie pojawią się objazdy i zastępczy ruch, o którym kierowcy zostaną poinformowani. 

Wśród prac wykończeniowych zostaną jeszcze tylko brukarskie drobiazgi i wyspy. Koszt inwestycji to 9 mln zł, z czego dotacja ze środków wojewódzkich stanowi 4 mln. 

 

 

Poprzedni artykułNajlepsi w kręglach i bowlingu w Lubinie – FOTO
Następny artykułAkademia barbórkowa PeBeKa – pierwsze medale, szpady i wyróżnienia – FOTO