Wykonawca będzie kładł asfalt na kolejnych fragmentach przebudowywanej osi Lubina. Remont na Ścinawskiej dawno zakończony, rondo oddane do użytku, Niepodległości prawie przejezdna, a teraz przebudowują Al. Kaczyńskiego do Hutniczej i Granitowej. Lubiński magistrat ostrzega przed utrudnieniami w ruchu, choć podobno już nie tak uciążliwymi, jak poprzednie etapy prac.

 

 

Do doskonałości jeszcze daleko, ale chyba najgorsze lubinianie mają już za sobą, bo kolejny etap prac przy przebudowie osi Lubina to nowy asfalt na kolejnych fragmentach inwestycji dotowanej prawie w całości z Unii Europejskiej. Dofinansowanie przebudowy to 35 mln złotych. Z budżetu miejskiego na tę modernizację przeznaczono 3,5 mln złotych. Kierowcy muszą być teraz ostrożni, bo krótkie utrudnienia pojawią się na fragmentach Al. Kaczyńskiego do skrzyżowania z Hutniczą i dalej na Granitowej.

Od tego tygodnia na tym odcinku rozpocznie się układanie wierzchniej warstwy asfaltowej i to będzie wiązało się z czasowym zamykaniem niektórych skrzyżowań. Wykonawca obiecuje nam, że będzie to tak, jak w przypadku odcinka ulicy Niepodległości w stronę ronda – mówi Jacek Mamiński rzecznik prezydenta Lubina, mając na myśli kilkugodzinne utrudnienia. Urzędnik pytany o terminowość prac zapewnia, że póki co remont przebiega zgodnie z harmonogramem. To powinno oznaczać, że z końcem grudnia mieszkańcy będą mogli już swobodnie przemieszczać się przez miasto.

Poprzedni artykułMężczyźni z wąsem promują badanie gruczołu krokowego
Następny artykułZamkną przejazd kolejowy