Zespół Szkół nr 2 w Lubinie w piątek 9 listopada przyłączył się do ogólnopolskiej akcji – Rekord dla Niepodległej. Było wspólne śpiewanie ważnych dla Polaków pieśni. Spektakularnie wyglądała „żywa flaga” ułożona przed budynkiem szkoły

9 listopada o godzinie 11:11 w Zespole Szkół Nr 2 w Lubinie 550 uczniów, nauczyciele ,pracownicy administracyjni i zaproszeni goście bili ,,Rekord dla Niepodległej” w ramach projektu MEN śpiewając Mazurek Dąbrowskiego. Oprócz hymnu Polski wybrzmiały także ,,Rota” i ,,Pierwsza Brygada”. Był to jeden z elementów obchodów 100 – lecia Niepodległej.

– Do tej pory zorganizowaliśmy: sesje historyczno – literackie, konkursy, rambity sportowe, happaningi językowe, wystawy. Odbyły się też w wielu klasach wykłady dr Ireneusza Wojewódzkiego o polskich drogach do niepodległości. Miało to miejsce dzięki uprzejmości Muzeum Historycznego w Lubinie. Mamy zaplanowane jeszcze inne przedsięwzięcia, m. in.: turniej szachowy, sesje o polskich noblistach, wspólną noc z filmami polskimi, ale dzisiaj, zbierając się przed szkołą na wspólne śpiewanie poczuliśmy ogromną wspólnotę w ramach małej, ale też i dużej ojczyzny. Bicie rekordu zakończyliśmy ułożeniem żywej flagi – informują organizatorzy wydarzenia.

inf.fot. ZS 2  w Lubinie 

Poprzedni artykułDodatkowe nasadzenia w rejonie nadleśnictwa Chocianów
Następny artykułBilbordy Bezpartyjnych, którym przygląda się Prokuratura