Wolontariusze KGHM i RCKiK w Lubinie zaprosili krwiodawców na specjalną akcję  oddawania krwi przygotowaną z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, by przelali krew, jak przodkowie za Niepodległą.  Choć organizatorzy mieli nadzieję na symboliczną setkę dawców, to do punktu zgłosiło 87 osób. W sumie oddano 32, 4 litry krwi. 

Nie tylko zachęcają do oddawania krwi, ale za każdym razem obdarowują jakimś upominkiem. Do akcji zorganizowanej 9 listopada postarali się o specjalne gadżety. Wolontariusze KGHM wręczali krwiodawcom m.in. flagę Polski z dedykacją od prezydenta RP.

Mamy taki plan, by było 100 donacji z okazji jubileuszu odzyskania niepodległości przez Polskę. Jak na razie frekwencja dopisuje więc szanse są na to duże – mówił o poranku w RCKiK w Lubinie Zbigniew Młotek, wolontariusz KGHM i prezes HDK Serce Górnika przy ZG Lubin. 

Jak zauważają pracownicy RCKiK w Lubinie i krwiodawcy HDK Serce Górnika, na podobne akcje, jak ta w piątek 9 listopada zgłasza się zawsze więcej dawców niż w zwykły dzień. – Nie tylko podczas naszych akcji, ale też tych organizowanych przez zaprzyjaźnione kluby oddźwięk krwiodawców jest większy – dodaje Zbigniew Młotek. 

Tym razem do banku krwi trafiło ponad 32 litry. Zgłosiło się 87 osób, oddano 76 donacji. 

Poprzedni artykułZmiana terminu spotkania Zagłębia z Legią
Następny artykułBiało czerwony parkrun w setną rocznicę Niepodległości