Sporo strachu najadła się kursantka, która brała udział w kolizji do której doszło na ul. Paderewskiego. W wyniku zderzenia 3 pojazdów poszkodowana została jedna osoba.

Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną. Ze nieoficjalnych ustaleń wynika, że kierująca toyotą – kursantka jednej ze szkół jazdy, jadąc prawym pasem ulicą Paderewskiego w stronę Przylesia, zatrzymała się przed skrzyżowaniem z ulicą Sikorskiego ze względu na zapalenie się czerwonego światła. Tuż za toyotą jechał citroen, którego kierujący nie zachował bezpiecznej odległości i aby uniknąć czołowego zderzenia próbował skręcić w lewo, jednocześnie uderzając w bok prawidłowo jadące i hamujące volvo.

Na miejscu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierującemu citroenem dowód rejestracyjny, gdyż skala uszkodzeń pojazdu nie pozwalała na kontynuowanie dalszej jazdy. Pojazd służący do nauki jazdy ma tylko otarty tylny zderzak z lewej strony, a volvo lekko wgniecione prawe nadkole.

Do legnickiego szpitala trafiło kilkuletnie dziecko, które zostanie poddane badaniom. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowa, która pomaga ustalić szczegóły zdarzenia.

Dla szkolącej się osoby na prawo jazdy, była to ważna lekcja, jak zachować się w wyniku zdarzenia drogowego, na pewno tą jazdę zapamięta na długo.

Ruch w miejscu kolizji jest utrudniony.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoją nazwę