Bankomat przy ul. Dąbrowskiego w Chojnowie wyleciał w powietrze. Legniccy policjanci pracują na miejscu zdarzenia, które nie należy do codzienności. Jak na razie nieznani sprawcy około 3:26 wysadzili wolno stojący bankomat i ukradli część pieniędzy.

Siła odrzutu była ogromna. Elementy bankomatu leżą w odległości kilku metrów od miejsca zdarzenia.

O 3:40 dyżurny komisariatu policji w Chojnowie dostał informacje o uszkodzeniu bankomatu. Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce ustalili, że doszło do eksplozji bankomatu wolno stojącego przy jednej z placówek bankowych przy ulicy Dąbrowskiego. Policjanci obecnie zabezpieczają wszystkie ślady na miejscu zdarzenia i zapisy z monitoringu, by określić dokładny przebieg tego zdarzenia – informuje mł. asp. Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Legnicka policja prosi o kontakt każdego, kto może być świadkiem tego niecodziennego zdarzenia. Wystarczy kontakt pod numer 997. A ze świadkami może nie być większego problemu, bo wybuch postawił na nogi pół miasta. Wiadomo już na pewno, że część pieniędzy z bankomatu przy Dąbrowskiego na pewno została skradziona.
Na terenie powiatu legnickiego to już trzeci napad na bankomat. W styczniu tego roku po raz pierwszy dobrano się do tego samego urządzenia przy Dąbrowskiego w Chojnowie. Na początku października podobne zdarzenie miało miejsce w Kunicach.

Poprzedni artykułKGHM jako eksporter z nowym kontraktem w Chinach
Następny artykułJeden podmiot rozliczy wszystkich w grupie