Pracownicy KGHM Polska Miedź S.A. na 14. edycja MTB Himalaya Hero w Indiach. Górnicy z ZG Lubin i ZG Rudna 9 dni spędzili w Indiach, z czego 8 na jednośladach. Jeździli na wysokościach nawet pond 3000 metrów.

 

9 dni czego 8 dni to wyścig, a jeden dzień to zajęcia w ramach wolontariatu – tak wyglądał 14. edycja MTB Himalaya Hero. Na zawody w kolarstwie górskim pojechali Marcin Burda z ZG Rudna i Dawid Żurek z ZG Lubin. Towarzyszyła im wolontariuszka Magdalena Skórska ze Starostwa Powiatowego w Głogowie. Wydarzenie trwało od 28.09.18 do 06.10.18.

– Podczas ścigania się zawodnicy mają do przejechania łącznie 650 km i 16000 przewyższeń. Zawody połączone są z wolontariatem. Gdy my się ścigaliśmy Magda każdego dnia jeździła po szkołach z innymi wolontariuszami i rozdawała zeszyty jako wolontariuszka KGHM z Maltańskiego Legionu. Wolontariusze uczyli także dzieci, jak dbać o środowisko. Czwartego dnia z tych 9 wszyscy zawodnicy udali się do szkoły i wszyscy wspólnie rozmawialiśmy z dziećmi, rozdawaliśmy zeszyty i bawiliśmy się z najmłodszymi. Cały wyjazd opłaciliśmy z własnych środków. O zawodach dowiedzieliśmy się rok temu podczas startu w Alpach. Były to jak dotąd najcięższe zawody w jakich braliśmy udział. Wysokości nad poziomem morza wahały się od 1700 m do 3100 metrów. Temperatury od ponad 40 stopni w dzień do 5 stopni w nocy. Codzienna toaleta i prysznice na campach to było wyzwanie. Najbardziej żałujemy tego, że musieliśmy wracać przed spotkaniem z Dalai Lamą. Z racji tego, że jest tam duża bieda planujemy z KGHM jako klub Maltański Legion zorganizować zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci – mówi Marcin Burda.