Rozpoczął się nabór do szkoły, która będzie skierowana  dla dzieci z problemami z zakresu spektrum autyzmu. Placówka będzie prowadziła nauczanie w sprzyjających autyzmowi warunkach. Będzie to niepubliczna szkoła na prawach publicznej placówki.

Działacze ze Stowarzyszenia Dar Losu zabiegali o to od lat. W końcu udało się. Szkoła podstawowa niepubliczna otrzymała uprawnienia szkoły publicznej. Nabór już trwa, a w nowej placówce, która będzie funkcjonowała w budynku dawnej „12” będą takie warunki, które odciążą sensorycznie dzieci borykające się z autyzmem. To oznacza koniec uczęszczania do szkół integracyjnych, w którym takich dzieciom wcale nie było łatwiej, oraz koniec dojeżdżania do placówek oddalony od Lubina.

W naszej szkole dzieci mają prawo do zachowań autystycznych. Traktujemy je jako komunikat. Takie zachowania to objaw który staramy się rozumieć , a nie tłumić . Świadomi przeciążenia sensorycznego, jakiego nasze dzieci doświadczają jako rodzice postanowiliśmy stworzyć im przyjazną przestrzeń do optymalnego rozwoju, miejsce w którym dopływ bodźców będzie celowy z uwagą na ich reakcję – mówi Sylwia Majewska, ze Stowarzyszenia Dar Losu.

Szkoła będzie przeznaczona dla dzieci od klas I do VIII. Będzie funkcjonowała na I piętrze budynku „12”. Docelowo klasy mają liczyć po 5 osób. Zgłoszeń można dokonywać pod numerem telefonu 601 694 676 lub mailowo na adres darlosu.lubin@gmail.com

W szkole działania mają opierać się na metodzie terapeutycznej Handle, która pozwala efektywnie pracować z osobami z trudnościami w przetwarzaniu bodźców zewnętrznych , z zaburzeniami neurologicznymi ale przede wszystkim z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Poprzedni artykuł400 milionów wraca do Zagłębia Miedziowego!
Następny artykułRaczyński kłamał – musi przeprosić