Piłkarze Górnika Lubin rozjechali gości z klubu Kalina Sobin. Wynikiem 5:1 dla gospodarzy zakończył się mecz, który zbliża lubinian  do awansu do okręgówki. Ogromne sukcesy Górnika wiążą się z nowym trenerem i zmianą składu drużyny.

Był to pierwszy z trzech najbliższych ważnych meczy, które albo pozwolą Górnikowi utrzymać miano lidera A klasy i awansować do klasy okręgowej. Do przerwy lubinianie prowadzi;li 4:0. w Drugiej połowie podnieśli  wynik do 5, zaś goście z rzutu karnego zdobyli honorową bramkę.

– Jeśli wygramy ten mecz, zachowamy fotel lidera. ostatni mecz rozgrywamy 18 listopada i wtedy zobaczymy na co nas było stać. W tym roku zmienił się trener. Prawie 80% drużyny to nowi piłkarze. – mówił Piotr Marczuk, prezes Stowarzyszenia Górnik Lubin.

Kolejny mecz Górnik rozegra za tydzień Białołęką, potem pojedzie do Jaczowa.

Bramki w meczu:Gospodarze – Wingert (12), Gracz(23), Roziński (40), Chmurowski (43), Wingert (73)

Goście:Potocki ( 68) z karnego.