Lubiński Kielich znowu stał się kolejny rok z rzędu miejscem pamięci Iwony Buczek 5. Memoriał imienia członkini Stowarzyszenia Miłośników Gór w Lubinie zachęcił ponad 60 osób do wspinania się na trudność. Na trasach wspinaczkowych walczyli panowie, panie i dzieci. 

 

Lubiński Kielich ma 34 metry wysokości i 7 dróg do wyboru. Otwarte zawody w ramach Memoriału Iwony Buczek stały się okazją dla gości z całej Polski do walki o tytuł najlepszych. Wystartowało 25 dzieci, 7 pań a resztę z ponad 60 osób stanowili panowie. Dla uczestników wydarzenie organizatorzy zadbali o ściankę dla najmłodszych oraz dmuchaną ścianę dla amatorów.

Na małej ściance są zawody dla dzieci. Na dużej dla kobiet i mężczyzn w kategoriach seniorskich, zaś finały dzieci też będą na kielichu. Mamy zawodników z całej Polski: Wrocław, Zielona Góra, Gdańsk czy Gdynia. – mówił w sobotę podczas zmagań  Marcin Królak  prezes Stowarzyszenia Miłośników Gór. 

Jestem z Memoriałem od początku. Wspominamy Iwonę zawsze mówimy, że jej z nami brakuje. Przyjeżdżamy co roku by powspominać i razem się bawić. Wspinanie jest świetną zabawą i drogą na życie. Iwonka szła z nami taką drogą, ale niestety Pan Bóg po drodze zabrał ją do siebie. To dla nas nieodżałowana strata, ale będziemy tu zawsze ją wspominać   – dodawał Paweł Sikorski, z Centrum Wspinaczkowego we Wrocławiu. 

Uczestnicy Memoriału walczyli o nagrody rzeczowe i finansowe. 

Poprzedni artykułNie ma soboty bez porannego parkrun – foto
Następny artykułUczą czym jest cukrzyca. Badają dzieci. Słodka Julka pędzi dalej – FOTO