– Tutaj nie jest źle, jeśli chodzi o to życie. Choć każdy wciąż narzeka, do przodu to idzie – rozbrzmiewają rymowane słowa w hiphopowym utworze “Nie jest tak źle”, który lubińscy raperzy nagrali w hołdzie swojemu miastu. Do sieci trafił właśnie teledysk do tego utworu, zrealizowany w stolicy polskiej miedzi.

Lubińscy raperzy, Pilot i Kuba, od lat związani są z lokalną sceną hiphopową.

Podejście wielu mieszkańców do naszego miasta jest według nas zbyt surowe. Ludzie krytykują Lubin jako miejsce zamieszkania, a według nas “nie jest tak źle”. Zresztą, jak mówi przysłowie, “wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma” albo “cudze chwalimy, a swego nie znamy” – wyjaśnia Kuba. W utworze usłyszeć możemy, że “mamy w końcu rynek”, a “knajp jest mało, ale będzie więcej”. W teledysku natomiast widzimy ujęcia miasta z lotu ptaka. – Powstają nowe obiekty w Lubinie, jest coraz więcej imprez. Według nas powinniśmy się cieszyć i być dumni z tego miejsca – dodaje Kuba.

Swoim utworem raperzy chcą trafić do lokalnej społeczności. Część mieszkańców na pewno skojarzy wątki, jakie pojawiają się w tekstach hiphopowców. Usłyszeć możemy m. in. o jednym z lubińskich klubów muzycznych, który lata temu stanął w płomieniach. – Chcemy pokazać, że jesteśmy młodymi ludźmi i wierzymy w pewne wartości. Ważne jest to, aby starsze pokolenia nie spoglądały na nas z góry, ponieważ mamy coś do powiedzenia – mówią twórcy.

Utwór “Nie jest tak źle” został nagrany w studiu M23 w Wałbrzychu pod okiem realizatora dźwięku, Bartka Miszczaka, który współpracował z czołowymi raperami polskiej sceny hiphopowej (m. in. Trzecim Wymiarem). Nagranie jest pierwszym singlem z nadchodzącej płyty pt. “Credo”. Inspiracją do powstania albumu były życie codziennie na ulicach Lubina.

Teledysk do utworu “Nie jest tak źle” można obejrzeć pod linkiem:https://youtu.be/FINYvdarGAk

 

Poprzedni artykułOd grudnia tylko elektroniczne L-4
Następny artykułSłodki cykl nabiera rozpędu – FOTO

2 KOMENTARZE

  1. Są Lubińskie spółeczki gdzie Prezesiki zarabiają między dwieścietysięcy a pół banieczki ale ,,Nie jest tak żle” . Rap muzyka buntu a tu sprzedajnosc polityczna.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.