Arkadiusz Klinger to kandydat na prezydenta Lubina z ramienia ruchu obywatelskiego Kukiz ’15. To pierwsza kampania samorządowa tej formacji. Obok pretendenta do stanowiska głowy miasta przedstawiono też chętnych na stanowisko radnych miejskich i powiatu.

Jest kolejny kandydat do fotela prezydenckiego w Lubinie. W poniedziałek 17 września w Lubinie przedstawił go ruch obywatelski Kukiz’15. To Arkadiusz Klinger.
Co nas do tej polityki regionalnej wciągnęło? Oddolność, autonomia, sami możemy kreować samorządy. Wiemy, jak to wygląda wyżej. Tam jest kłótnia, a my chcielibyśmy wprowadzić dialog z mieszkańcami. Chciałbym, by mieszkańcy mieli realny wpływ na to, co dzieje się w mieście. Chcemy ich wysłuchać – mówił podczas spotkania z dziennikarzami Arkadiusz Klinger.

W samych superlatywach o Klingerze wypowiadał się w Lubinie wicemarszałek Sejmu RP, Stanisław Tyszka, który przypomniał jakie założenia przyświecają ruchowi Kukiz’15.

Nie obiecujemy w taki sposób jak obiecują partie polityczne czy inni lokalni samorządowcy, czyli nie obiecujemy kupować głosów obywateli za ich własne pieniądze. Nasze trzy filary kampanii to po pierwsze kwestia zrównoważonych budżetów. Uważamy, że samorządy powinny wydawać tyle, ile otrzymują w podatkach. Druga to przejrzystość i jawność finansów lokalnych, a to oznacza, że obywatele mają prawo wiedzieć na co wydawana jest każda złotówka z ich pieniądze. To kwestia przedstawiania map wydatków, jawności przy naborze do spółek miejskich, urzędów, by nie było układów rodzinnych i zatrudniania po znajomości, a trzecia kwestia to kwestia oddania władzy obywatelom. Po to przyszliśmy do polityki – mówił Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu RP.

Ruch Kukiz 15 zaprezentował swoich kandydatów do rady miejskiej. To m. in. Anna Jasińska – Wnuk czy Krzysztof Jóźwiak i Arkadiusz Klinger. O miejsca do rady powiatu powalczą: Katarzyna Sobka, Anna Wodawska, Marek Czaja, Małgorzata Cirko, Tomasz Fedyna i Przemysław Iwan. Liderem list Sejmiku Dolnośląskiego nr 5 jest Marcin Królak, prezes oddziału pierwszego Stowarzyszenia Na Rzecz Nowej Konstytucji Kukiz’15.

Poprzedni artykułPo pierwsze bezpieczeństwo
Następny artykułSrebrne gody skarbca KGHM