Wałbrzych, Wrocław, Legnica, Lubin, Jawor, Środa Śląska i mnóstwo innych miast reprezentowali zawodnicy podczas II Dolnośląskich Mistrzostw Nordic Walking Warsztatów Terapii Zajęciowej. Organizatorem zmagań, które miały miejsce  w Lubinie była Fundacja Przystań ze Ścinawy wspierana przez Urząd Marszałkowski.

 

Jedni zawodnicy trenowali, inni wzięli udział z przysłowiowego marszu, jedni robią to od lat, inni dopiero zaczynają, ale wszystkich łączyło jedno – dobra zabawa, sport i integracja. II Dolnośląskie Mistrzostwa Nordic Walking  Warsztatów Terapii Zajęciowej odbyły się na terenach zielonych za lubińskim dworcem PKS w środę 12 września. Głównym organizatorem wydarzenia byłą Fundacja Przystań ze Ścinawy, która wsparcie finansowe na przygotowanie tych zmagań sportowych otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego. W zawodach wzięło udział ponad 200 osób, które przyjechały z 15 powiatów. W sumie projekt przygotowany przez Fundację dotyczył 29 WTZ z całego województwa.

Projekt, który fundacja napisała skierowany jest dla osób niepełnosprawnych, by je zintegrować. Ważna jest wśród osób niepełnosprawnych aktywność ruchowa. Istotne jest wyjście na świeże powietrze, uprawianie sportu, a poprzez to rehabilitacja ruchowa. To nie tylko sport i mistrzostwa. Wszyscy przygotowywali się do tego 3 miesiące. Były spotkania  z dietetykiem, psychologiem, zajęcia na basenie i warsztaty nordic walking. wszyscy uczyli się całej filozofii. To terapia wielopoziomowa.  – mówiła Dorota Giżewska, prezes Fundacji Przystań w Ścinawie. 

Zawodnicy biorący udział w zmaganiach obserwowani byli czujnym okiem sędziego głównego. – To są ludzie, którzy też bardzo dobrze wiedzą jak uprawiać ten sport i dobrze przyjmują wszystkie zasady. To zabawa i sport zarazem. to bezpieczny sport. Uprawiam ten sport 16 lat i chyba raz spotkałem się z upadkiem kogoś. – mówił Bogdan Grygorowicz. 

Poprzedni artykułSzpital MCZ w elicie szpitali w Polsce w ocenie Ministra Zdrowia
Następny artykułHutnicy dla Niepodległej