Turniej o puchar prezesa Związku Zawodowego Pracowników Dołowych wygrał zespół Polkowice Zachodnie. Górnicy – piłkarze jak co roku na boiskach centrum sportowego w Polkowicach rozegrali szereg meczów. Cel był prosty – zabawa, sport i integracja po pracy. 

 

Trudno już zliczyć który to turniej z rzędu organizowany przez ZZPD O/ZG Polkowice – Sieroszowice. O puchar prezesa Związku Zawodowego walczyło tym razem 5 drużyn. Pierwsze miejsce zdobyli górnicy z Polkowic Zachodnich, II piłkarze z szybu SG, trzecie SW-1 oddział mechaniczny, IV SW-1 oddział taśmowy i piąte zespół Polkowic Głównych, Miano króla strzelców w tym  turnieju wywalczył Tomasz Świątek, zawodnika turnieju Tomasz Karpiński, zaś bramkarza Jan Poczta.

Pogoda nam dopisała, zespoły też, gra blisko 80 osób. To fajna zabawa. potrafimy się spotkać po pracy i odpocząć. Dziś wszyscy wygrywają, nie ma przegranych. Cel był jeden spotkać się, odpocząć, zabawić się i odpocząć od ciężkiej górniczej pracy. Ten cel  przyświeca nam od lat- mówił Jan Młynarczyk przewodniczący KZZPD KGHM Polska Miedź S.A.