OZPN, MCZ, Zagłębie Lubin S.A. KGHM Polska Miedź i wiele innych firm rusza z projektem w którym będą badać dzieci pod kątem cukrzycy. Kampania społeczno – edukacyjna pod hasłem “Słodka Julka” to szereg spotkań, badań, rozmów w szkołach Zagłębia miedziowego. Osobą przewodnią całego cyklu będzie ośmiolatka, która choruje na cukrzycę. 

 

Będą badać i edukować. Szykuje się szereg badań pod kątem cukrzycy mnóstwa dzieci ze szkół Zagłębia Miedziowego. Projekt organizuje legnicki OZPN we współpracy z  Miedziowym Centrum Zdrowia, spółką KGHM Polska Miedź, Zagłębiem Lubin i wieloma innymi firmami z grupy kapitałowej miedziowego holdingu, ale nie tylko.  Nie będzie to kampania, która opiera się na przekazywaniu ulotek, moralizowaniu i spotkaniach, które nie wnoszą wiele.

Dzięki udziałowi w cyklu spotkań Julki, 8 – latki chorującej na cukrzycę, szereg działań w ramach projektu “Słodka Julka” stanie się wiarygodny i na pewno osiągnie swój cel. Badania dzieci w kilkunastu szkołach wielu miejscowości prowadzić będzie personel Miedziowego Centrum zdrowia. Uczestnicy kampanii poznają historię dziecka , które żyje z cukrzycą i funkcjonuje w grupie. Jak nam wiadomo, Julka i jej mama zajęły się przekazaniem wiedzy o cukrzycy najpierw w szkole dziewczynki. To właśnie w tej placówce rozpocznie się 21 września cykl spotkań i działań w ramach projektu “Słodka Julka”.

Nie po raz pierwszy w partnerstwie z Zagłębiem Lubin, MCZ, przy ogromnym wsparciu KGHM organizujemy kampanię społeczno – edukacyjną, która dedykowana jest dzieciom chorym na cukrzycę. W ten pierwszy dzień na stadionie Zagłębia chcemy jej pokazać obiekt piłkarski na którym nigdy nie byłą, chcemy je przedstawić zawodników, chcemy jej pokazać, że może uprawiać sport jeśli chce, że może normalnie żyć, i że ma wielu ludzi, którzy wspierają ją w jej chorobie. – mówiła Maria Kajdan prezes OZPN Legnica. 

Jula wraz z mamą złożyła wizytę na stadionie Zagłębia, by wstępnie poznać piłkarzy, z którymi za dwa tygodnie wyjdzie na murawę przed meczem ze Śląskiem Wrocław. Jako twarz kampanii na rzecz dzieci chorych na cukrzyce zaprezentuje się wówczas po raz pierwszy.

Rolą klubu sportowego jest  nie tylko dawanie sportowych emocji,  ale też pokazywanie młodym ludziom, ze nawet w przypadku cukrzycy można dalej żyć, uprawiać sporty i kto wie, może  w przyszłości występować w Zagłębiu  – mówił Mateusz Dróżdż, prezes Zagłębie Lubin S.A.