Spółdzielnia mieszkaniowa “Przylesie” postanowiła odnowić ściany w przejściach “łączników”. Zamiast bazgrołów pojawiły się tematyczne graffiti.

Na ulicy Sokolej, Orlej i Pawiej zostało wytypowane jedno przejście do odmalowania. Zamiast jednolitych kolorów i monotonii, każda z wymienionych ulic może poszczycić się unikatowym graffiti, które stanowią ptaki z nazw ulic.

Nie wszyscy jednak wiedzą o tych malunkach, jednak Ci, który już je widzieli optymistycznie reagują na odnowione ściany. – Codziennie przechodzę przez to przejście – mówi Pani Joanna, mieszkanka ulicy Orlej. – Kiedyś na tych ścianach młodzież malowała co jej się podobało i nie wyglądało to estetycznie. Od czasu odnowienia i pojawienia się kolorów w przyjściu wygląda to o wiele ciekawiej – dodaje.

Podobnego zdania jest Pani Katarzyna i jej ośmioletnia córka spotkana na ulicy Sokolej. – Na pewno jest bardziej kolorowo – zgodnie twierdzą.

Mamy nadzieję, że to nie jedyne przejścia, które zostały odmalowane na tych ulicach, oraz, ze pojawią się podobne na Wroniej i Jastrzębiej.

Poprzedni artykułDroga S3 wzdłuż Lubina otwarta – FOTO
Następny artykułPieniądze od Aktywnego Samorządu dla niepełnosprawnych