W Chojnowie w rynku już po raz trzeci stanęły pojazdy, o które dziś na ulicach trudno. 3. Rajd i Zlot Pojazdów Zabytkowych Oldtimer Chojnów to impreza, na którą co roku przyjeżdża więcej pojazdów, ale i więcej osób, które chcę je zobaczyć.  

 

Pojazdy zabytkowe, których na polskich drogach na co dzień już nie ma, unikalne okazy  z nie tylko z europejskiego, ale też amerykańskiego rynku motoryzacyjnego – tak w kilku słowach można opisać wydarzenie, które miało miejsce w chojnowskim rynku. W niedzielę docelowo miało tam ustawić się 300 maszyn zarówno cztero, jak i dwukołowych. W sobotę, w rajdzie po Górach Kaczawskich i Dolinie Bobru wzięło udział 50 pojazdów. 

Nie tylko miłośnicy motoryzacji przybyli , by podziwiać te wyjątkowe maszyny. Nawet laicy patrzyli  z zachwytem na okazy, które  nie sposób na co dzień zobaczyć. – Pokazujemy młodzieży, że te samochody jeżdżą, żyją i mają duszę. To nie są plastiki. Tak, jak mówią kolekcjonerzy – nowy samochód może mieć każdy, zabytek tylko wybrani – mówił Tomek Halikowski  z Oldtimer Chojnów. 

Poprzedni artykułSzósta komora życia
Następny artykułDroga S3 wzdłuż Lubina otwarta – FOTO