Jest aneks, a więc remont skrzyżowania za Castoramą zakończą jednak później. Inwestycja kosztująca 4,5 mln zł prowadzona jest od ubiegłego roku. Zadanie należy do GDDKiA we Wrocławiu. Przebudowa ma wyeliminować miejsce niebezpieczne z ruchu drogowego. 

 

Remont krzyżówki DK3 i DK 36 zakończy się do połowy października. GDDKiA oraz Budimex S.A.  podpisały aneks do umowy. Opóźnienia wynikły z prac nieplanowanych wcześniej i niezależnych ani od inwestora, ani od wykonawcy. Najpierw prace miały zakończyć się w sierpniu. Potem przesunięto ich zakończenie na wrześnie, by teraz podpisać odpowiedni aneks i ustalić koniec remontu na 12 października.

– W trakcie robót wystąpiły prace, które nie były przewidziane. Wynikały one ze stanu istniejącej podbudowy drogi i mimo że wcześniej robiono odwierty dopiero po usunięciu starych warstw bitumicznych stwierdzono, że podbudowa musi zostać wymieniona. W związku z tym termin robót musiał być aneksowany. Są to prace niezależne zarówno od nas, jak i od wykonawcy – tłumaczy Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy GDDKiA oddział we Wrocławiu.

Poprzedni artykułSzukam granic wytrzymałości
Następny artykułWysypisko śmieci natychmiast do likwidacji – FOTO

1 KOMENTARZ

  1. Zdarza się, szczególnie przy tego typu budowach. Zawsze może się pojawić jakiś niespodziewany czynnik, na który wykonawca nie ma wpływu. Najważniejsze, żeby dalej już wszystko przebiegało bez zakłóceń.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.