Dzięki czujności mieszkańców zatrzymani zostali pijani kierowcy, którzy zdecydowali się usiąść za kółko ze znacznym poziomem alkoholu we krwi. Teraz obaj, zdawałoby się, że dojrzali mężczyźni, odpowiedzą przed sądem.

Zatrzymani dwaj mocno pijani kierowcy. Wszystko dzięki czujności mieszkańców i szybkiej reakcji policjantów. Jak informuje asp. szt. Sylwia Serafin Oficer Prasowy KPP w Lubinie do lubińskiej policji wpłynęło zawiadomienie o tym, że ledwo trzymający się na nogach mężczyzna wsiada do samochodu. Inne zgłoszenie dotyczyło drugiego nietrzeźwego kierowcy. Szybka reakcja policjantów pozwoliła uniknąć nieszczęścia i zatrzymać dwóch pijanych kierowców. 53 – letni mieszkaniec powiatu polkowickiego miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie, zaś 65 – letni lubinianin po badaniu alkomatem miał 2,5 promila.

Za to przestępstwo grozi im nawet 2 lata pozbawienia wolności. Zdarzenie miało miejsce wczoraj, tj. 05 lipca br. W pierwszym przypadku o godzinie 22.00, oficer dyżurny lubińskiej komendy otrzymał zgłoszenie, iż do samochodu marki Mercedes wsiadł mężczyzna, który ledwo trzymał się na nogach. Natychmiast na miejsce policjant wysłał patrol z wydziału prewencji. Funkcjonariusze zauważyli opisany pojazd. Zatrzymali kierowcę. Okazał się nim 53-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego. Czuć było od niego silną woń alkoholu. Badanie wykazało blisko 3 promile. Parę godzin później, przed 1.00 w nocy kolejne zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, poruszającym się samochodem osobowym marki Chevrolet. Na miejsce udał się patrol z wydziału ruchu drogowego. I tym razem zgłoszenie się potwierdziło. Od zatrzymanego, 65-letniego mężczyzny czuć było wyraźnie woń alkoholu. Badanie wykazało 2,5 promila.
Obaj mężczyźni poniosą teraz surową karę. Przypominamy po raz kolejny, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych. – pisze w informacji prasowej asp. Szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.