W II edycji Konkursu Najlepszy Uczeń im. Franciszka Ratajczaka laureatem został Adrian Paczkowski z legnickiego ZSTiO. Konkurs ma promować zdolnych, chcących uczyć się zawodu i osiągających wyniki w nauce uczniów. Ponadto jego zwycięzca ma otwartą drogę do zatrudnienia w KGHM Zanam.

Konkurs Najlepszy Uczeń dla praktykantów i absolwentów zasadniczych szkół zawodowych ruszył w zeszłym roku. KGHM ZANAM organizuje go wspólnie z organizacjami związkowymi działającymi w spółce. Nagrodą jest list intencyjny umożliwiający laureatowi zatrudnienie w KGHM ZANAM. W ten sposób firma promuje edukację zawodową i wspomaga kształcenie specjalistów, a jednocześnie upamiętnia Franciszka Ratajczaka, legendarnego działacza związkowego z legnickiego Legmetu.

W pierwszej edycji konkursu listy intencyjne otrzymało trzech uczniów. W tym roku do ich grona dołączył laureat obecnej edycji: Adrian Paczkowski z klasy ślusarz–spawacz, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Pobożnego w Legnicy.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w ZSTiO. Nagrodę wręczyli córka Franciszka, Grażyna Ratajczak-Antoniewicz, p.o. prezesa zarządu KGHM ZANAM Janusz Cendrowski, dyrektor działu polityki personalnej Monika Szczotka oraz przewodniczący KZ NSZZ „Solidarność” w KGHM ZANAM Andrzej Dynak.

(inf/ZANAM)

Poprzedni artykułSpokojnie, to tylko ćwiczenia
Następny artykułZmiany w ruchu na Kaczyńskiego