Strefa Aktywności Gospodarczej w Ścinawie rośnie. Inwestycja powstaje na obszarze 17 ha, będzie kompleksowo uzbrojona i przygotowana do prowadzenia szeroko rozumianej działalności gospodarczej. Niebawem zakończy się pierwszy etap prac, po czym rozpocznie się przebudowa ulicy Legnickiej, a więc drogi dojazdowej. Wykonawca w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców przypomina, że teren budowy objęty jest bezwzględnym zakazem wstępu.

 

Strefa Aktywności Gospodarczej ulokowana jest  blisko  drogi krajowej nr 36, ale nie tylko dlatego jest dość atrakcyjna. Jest tak dzięki sąsiedztwu z wyremontowaną w ubiegłym roku bocznicą, zarządzaną przez PKP PLK, bezpośrednio połączoną z linią kolejowej nr 273 (Wrocław Główny-Szczecin Główny), która jest jednym z ważniejszych szlaków towarowych Polski.

– W ostatnim czasie najbardziej zauważane są zmiany w “pracach drogowych”, które obejmują stabilizacje, asfalty, podbudowy, chodniki i kable oświetleniowe. Równocześnie kończymy sieci, bo przypominam, że na tym odcinku były one budowane od podstaw, podobnie jak drogi, obsługujące komunikacyjnie cały teren – tłumaczy Agnieszka Skrzypczak, inżynier budowy. Niebawem ruszą kolejne prace, ale by je rozpocząć, wykonawca musi właśnie zakończyć budowę sieci. – Żeby przenieść się na tamten teren z niweletą, musimy zakończyć roboty tutaj. Wówczas będziemy mogli wejść w ulicę Legnicką – dodaje inżynier.

– Stale monitorujemy postępy w pracach i przyznam, że dziś inwestycja robi wrażenie, chcę podkreślić, że powstało już bardzo dużo elementów, których nie widać, są to właśnie sieci: wodociągowa, kanalizacyjna, gazowa i elektryczna, wszystko budowane jest, podobnie jak układ komunikacyjny i drogi, od podstaw i w zadowalającym nas tempie – komentuje burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

Niebawem rozpocznie się przebudowa ulicy Legnickiej, ulegnie wówczas zmianie organizacja ruchu. W związku z tym wykonawca prosi mieszkańców o zachowanie ostrożności.

inf.fot. SAG 

Poprzedni artykułLubinExtra! nr 169
Następny artykułZachodnia część kraju – zaliczona