Międzypokoleniowy festiwal muzyczny nawiązujący klimatem do kultowych i ponadczasowych legend polskiej muzyki lat 60′, 70′, 80′ i 90′ lada chwila w Legnicy.  Impreza odbędzie się,  bo wygrała  w Dolnośląskim Budżecie Obywatelskim. Głosowali na nią również lubinianie.

 

Festiwal muzyczny to dwa dni przygody dla ucha. 28 i 29 lipca w Legnicy obok PWSZ będzie się działo. 

Pierwszy dzień festiwalu jest dedykowany dla fanów bluesa i rocka. Zagrają m.in. Piotr Nalepa Breakout Tour oraz Jacek Dewódzki (wokalista, kompozytor i autor tekstów grupy Dżem). Drugi dzień będzie ucztą muzyczną dla miłośników poezji śpiewanej i muzyki bardowskiej. Na scenie pojawi się Czerwony Tulipan oraz Czarny Nosal – czyli duet Darek Czarny (Stare Dobre Małżeństwo/U Studni) i Rafał Nosal (Grupa Bohema). Na koncercie zaprezentują się także mniej znani muzycy, które zmierzą się z utworami polskich legend we własnych autorskich aranżacjach.Ten istny wehikuł czasu to spotkanie z muzyką kultowych, wciąż aktywnie koncertujących zespołów ale także wyjątkowa okazja do przypomnienia sobie twórczości Wielkich Nieobecnych polskiej sceny jak:R. Riedel, J. Kaczmarski, T. Nalepa, M. Grechuta, K. Klenczon (Czerwone Gitary), C. Niemen, G. Ciechowski (Republika), E. Stachura i innych – mówi Dawid Stefanik  ze Stowarzyszenia Legnica Aktywnie i Kreatywnie, pomysłodawcy festiwalu. 

Impreza odbędzie się dzięki dofinansowaniu z projektu “Aktywny Dolny Śląsk” realizowanego w ramach Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego.