Zespół Roślina to mieszkańcy całego Dolnego Śląska – Polkowic, Jerzmanowej czy Głogowa. W skład zespołu wchodzą pracownicy KGHM i spółek z grupy kapitałowej. Muzycy maja już na swoim koncie pierwszą płytę, a teraz pracują już nad drugą. 

 

Roślina pracuje nad kolejnym owocem swojej pracy. Pierwsza płytę już wydała. Teraz trwają prace nad drugim albumem. W szeregach muzyków formacji Roślina  jest jeden pracownik ZG Polkowice – Sieroszowice, to Jacek Krzyszkowski – gitara elektryczna/wokal i jeden związany z PeBeKa, który jest na co dzień kotwiarzem. To Krzysztof “Horacy” Horka – gitara akustyczna, klasyczna/wokal. Pozostali członkowie grupy to: Marcin Reszewicz – bas, Tomasz Ogłaza – perkusja, Mateusz Kowal – saksofon i Sławomir “Diament” Laskowski – instrumenty klawiszowe, manager zespołu. 

Zespół istnieje od 2001 roku i ma za  sobą kilka zmian składu, ale jak mówi Krzysztof Horka, dziś muzycy pracują już nad drugą płytą i koncertują już nie tylko na terenie całego kraju, lecz i zagranicą. Najbliższy koncert, na którym będzie można ich usłyszeć na żywo to występ w Gdyni 25 sierpnia. Roślina zagra koncert wspomnień o Ryszardzie Riedlu. Występ będzie miał miejsce w Sali Koncertowej portu Gdynia. 

Na koncerty z udziałem Rośliny przychodzą fani w różnorodnym wieku od 14 do 60 lat. W ich wykonaniu można usłyszeć muzykę łączącą rock, blues i reggae. Cała ich płytę “Na zdrowie” można odsłuchać za pośrednictwem kanału You tube. Kontakt z muzykami jest możliwy za pomocą profilu zespołu na Facebooku.